Ganjali suca po terenu
9

Peterici igrača Vasco da Game crveni kartoni nakon utakmice

Nakon subotnjeg dvoboja 7. kola Kupa savezne brazilske države Rio de Janeiro po imenu Taca Rio ostali su repovi. Gostujući Flamengo slavio je kod Vasco da Game 2-1 golom Ronaldinha u drugoj minuti sudačke nadoknade iz kontroverzno dosuđenog jedanaesterca.

Igrači Vasco da Game su, prema izvještajima medija, ganjali suca Wagnera dos Santosa Rosu po terenu nakon zadnjeg zvižduka.

Sudac je trebao policijsku zaštitu, nakon što su ga okružili bijesni nogometaši Vasco da Game, koje je najviše zasmetala situacija iz 78. minute, kada sudac njima nije dosudio kazneni udarac.

Policija i redari morali su formirati krug oko suca, kako bi ga zaštitili od žestokih prosvjeda igrača domaće ekipe.

Globoesporte izvještava kako su peterica igrača Vasca zbog svog ponašanja naknadno dobili crvene kartone, a riječ je o Diegu Souzi, Felipeu Bastosu, Fagneru, Rodolfu i Eduardu Costi.

Spomenuti kvintet neće moći nastupiti u posljednjem kolu takmičenja po grupama, u nedjeljnom dvoboju protiv Nove Iguacu.

Vasco trenutno drži drugo mjesto grupe B Tace Rio, posljednjem koje vodi dalje, s jednim bodom ispred Fluminensea.