1

"Petarda" u mreži Carpija, jedan od pogodaka djelo Miralema Pjanića

(Foto: EPA)
Fudbaleri Rome nakon nezasluženog poraza od Sampdorije u prošlom kolu danas su na svom Olimpicu s visokih 5:1 porazili Carpi u šestom kolu Serije A.

Rimljani su furiozno ušli u meč, a pogodak za vodstvo u 24. minuti postigao je Manolas koji se tako iskupio za autogol iz prošlog kola.

Četiri minute kasnije fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca na 2:0 povisio je Miralem Pjanić.

U 31. minuti nakon pogotka Gervinha bilo je već 3:0, da bi gosti do odmora smanjili rezultat preko Borriella.

Roma je mnogo bolji protivnik bila i u nastavku susreta, a kao kruna dominacije uslijedila su još dva pogotka. Prvo je na 4:1 povisio Salah nakon pokušaja Tottija, da bi konačnih 5:1 postavio Digne koji je tako postigao svoj prvijenac u dresu Vučice.

Edin Džeko je u timu Rome odigrao prvo poluvrijeme, dok je Miralem Pjanić na terenu proveo svih 90 minuta.