Ostali bez pobjede
16

Partizan uz veliku podršku 20.000 dječaka i djevojčica remizirao sa AZ Alkmaarom

Ekipa Partizana remizirala je protiv AZ Alkmaara u meču 1. kola grupne faze Evropske lige na svom terenu rezultatom 2:2.
Ovaj susret odigran je pred 20.000 dječaka i djevojčica do 14 godina koji su u Beograd stigli iz čitave Srbije te BiH i Kosova, a razlog leži u tome što je UEFA zabranila Partizanu da stariji od 14 godine prisustvuju ovom meču zbog nereda koji su navijači ovog kluba ranije pravili.

Što se tiče samog meča, bolje su ga otvorili gosti iz Holandije koji golom Stengsa u 13. minuti stižu u vodstvo od 1:0. Bitan detalj meča bio je crveni karton koji je dobio Svensson u 27. minuti, a igrača više Partizan je iskoristio u 42. minuti kada Natcho s bijele tačke pogađa za 1:1.

Partizan u 61. minuti postiže gol preko Natchoa kojim je stigao do preokreta i prednosti, ali u 67. minuti crno-beli iz kontranapada primaju gol. Strijelac za Alkmaar bio je Boadu.

Do kraja meča crno-beli su napadali svim silama, ali na kraju nisu uspjeli postići treći pogodak i doći do tri boda.