10

PAOK nakon velikog preokreta savladao Spartak, Salzburg rutinski pobijedio Shkendiju

Detalj s meča PAOK - Spartak Moskva (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim susretima nastavljeno je treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

Grčki PAOK je u nevjerovatno uzbudljivom meču nakon velikog preokreta savladao Spartak Moskvu rezultatom 3:2.

Gosti iz Rusije su poveli pogocima Popova iz 7. i Promesa iz 17. minute sa 2:0, ali je do kraja poluvremena PAOK preokrenuo. Prijović je pogodio u 29., Limnios u 37., i Pelkas u 44. minuti za 3:2.

Gosti su mogli izjednačiti u 71. minuti, ali je Promesov udarac sa bijele tačke sjajno odbranio Paschalakis.

Salzburg je savladao Shkeniju rezultatom 3:0 i već jednom nogom osigurao plasman u play-off. Pogotke za Salzburg su postigli Dabbur iz penala u 16. i iz igre glavom u 45+3., te Samassekou u 81. minut iz penala.

Naši internacionalci Smail Prevljak i Darko Todorović su susret odigrali sa klupe za rezervne igrače.