Serie A
55

"Panenkom" do tri boda: Icardi sa bijele tačke donio pobjedu Interu nad Udineseom

Nogometaši Intera uspjeli su osvojiti tri boda, a trenera Luciana Spallettija ostaviti na klupi pobjedom nad Udineseom rezultatom 1:0.

Nerazzurri su napadali tokom čitavog susreta na "Giuseppe Meazzi", ali nisu nikako mogli pronaći put do mreže Juana Mussa.

Do tri boda Inter je stigao u finišu susreta i to nakon penala koji je dosuđen uz asistenciju VAR-a. Nakon kornera Seko Fofana je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, akcija je nastavljena, a nakon skoro minutu igre arbitar Abisson je na asistenciju kolega u kontrolnoj sobi pokazao na bijelu tačku.

Mauro Icardi je preuzeo odgovornost na sebe i izveo je "panenku" za pobjedu rezultatom 1:0.

Kapiten Intera je u 90. minuti još jednom zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Argentinac.