0

Pakao na Toumba stadionu: Prekinut meč Kupa Grčke između PAOK-a i Olympiakosa, Cimirot asistent

Prva utakmica polufinala Kupa Grčke između domaćeg PAOK-a i Olympiakosa prekinut je u 89. minuti pri rezultatu 2:1 za gostujući tim.

Domaći tim je poveo golom Maka u devetoj minuti na asistenciju Gojka Cimirota, ali je Olympiakos izjednačio u 27 minuti. Za razliku od prvog poluvremena koje je proteklo poprilično mirno, drugi dio je bio haos u najavi.

Nakon osam minuta "požutili" su Antonis i Leovac kod PAOK-a, a onda su gosti golom Fustera u 56. minuti poveli sa 2:1. Zatim je do 88. minute podijeljeno šest žutih kartona, po tri na obje strane, da bi u 89. minuti strijelac prvog gola na meču Mak dobio crveni karton.

Tada su navijači stupili na scenu svojim pokušajima da uđu na teren i bacanjem baklji i petardi, te je meč prekinut.