30

PAOK remizirao: Fenomenalan pogodak Cimirota u derbiju protiv Panathinaikosa

Gojko Cimirot
U derbiju 23. kola grčke Super lige PAOK je u gostima podijelio bodove sa Panathinaikosom. Bilo je 2:2.

Ovo je bio susret trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe prvenstva, a veliku šansu da osvoje tri boda u ovom meču propustili su domaći igrači koji su ispustili vodstvo od 2:0.

Berg je pogodio u 10. minuti, a na 2:0 povisio je Kaitsas nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu. A onda je na scenu stupio bivši igrač Sarajeva Gojko Cimirot koji je u 56. minuti sa oko 25 metara topovskim udarcem iz voleja pogodio za 2:1.

Taj gol je dao krila gostima koji nakon nešto više od deset minuta igre dolaze i do izjednačenja, a strijelac je bio Pelkas. PAOK je meč završio sa deset igrača nakon što je Charisis u 91, minuti dobio drugi žuti karton.

Cimirot je cijeli meč proveo na terenu, a ovo je bio njegov 10. nastup u grčkom prvenstvu u ovoj sezoni.