"Sve odluke su ispravne"
0

Ostat će istine dvije: Ancelotti uvjerava ljude da sudije nisu pomogle Realu da pobijedi Almeriju

E. B.
Carlo Ancelotti (Foto: EPA-EFE)
Španija i danas bruji o sinoćnjoj Realovoj pobjedi nad Almerijom rezultatom 3:2 u kojoj su sudije bile u centru pažnje.
Almeria je povela sa 2:0, a u 57. minuti sudije u VAR sobi su presudile da je penal za Real kojeg je Bellingham realizovao za 2:1.

Potom je Almeria u 61. minuti postigla i treći gol koji je VAR poništio, ali to nije bio kraj oglašavanja sudija u VAR sobi koje su donosile odluke u korist Reala.

VAR je reagovao i kod gola Viniciusa za 2:2 u 67. minuti kada je odlučeno da napadač Reala nije igrao rukom, a potom je glavni sudija Maeso produžio susret čak 11 minuta, a u devetoj minuti nadoknade je Carvajal postigao gol za pobjedu.

Ogorčeni suđenjem su bili u Almeriji, ali i u Barceloni, no u Realu imaju svoju verziju događaja.

Trener Reala Carlo Ancelotti je istakao kako sudije nisu odlučile utakmicu i pomogle njegovoj ekipi da slavi.

"Shvatam zašto se Almeria žali. Sve tri odluke koje su VAR sudije provjeravale su bile ispravne. Svi imaju pravo na mišljenje, a ja sam vidio ono što sam vidio. Znam da će biti priče da smo pobijedili zbog VAR-a, ali sve odluke su bile ispravne", rekao je Ancelotti.

Bilo kako bilo, ostat će istine dvije - jedna Almerijina i jedna Realova, no tri boda će ostati upisana Realu kojima je ostao u utrci s Gironom za titulu prvaka Španije.