La Liga
56

Oslabljeni Real Madrid ostvario sigurnu pobjedu protiv Eibara

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su na Santiago Bernabeuu u okviru 9. kola La Lige ekipu Eibara rezultatom 3:0.

Gosti su u Madrid stigli u jako lošoj formi, ali je trener Jose Mendilibar pokušao ostati optimističan, dok su s druge strane Zinedinea Zidanea standardno mučili izostanci. Naime, zbog povreda su nedostajali Bale, Carvajal, Fernandez, Kovačić i Navas.

Real je bio dominantan u prvom poluvremenu što je i krunisao s dva gola.

Prvo je Oliveira u 18. minuti postigao autologol, a deset minuta kasnije Asensio je udvostručio prednost na asistenciju Isca.

Ista slika na terenu viđena je i u nastavku meča, a konačnih 3:0 postavio je Marcelo osam minuta prije kraja utakmice, iskoristivši dodavanje Benzeme.

Real je sa šestom pobjedom u sezoni prestigao Atletico i sada je trećeplasirana ekipa La Lige, dok je Eibar ostao na 16. poziciji.