Premiership
49

Osam pogodaka na Goodisonu: Tottenham razbio Everton u spektakularnom meču

Spektakularan meč odigran je na Goodison Parku u posljednjoj utakmici 18. kola engleskog Premiershipa. Tottenham je razbio Everton rezultatom 6:2, a po dva pogotka postigli su Harry Kane i Heung-Min Son.

Everton je poveo u 21. minuti kada je Theo Walcott matirao Huga Llorisa, no potom je uslijedio pravi uragan gostiju.

Son je u 27. minuti iskoristio nevjerovatnu grešku Jordana Pickforda i Kurta Zoume i poslao loptu u praznu mrežu za 1:1, a do kraja poluvremena Dele Alli u 35. i Kane u 42. minuti su donijeli prednost Spursima rezultatom 3:1.

Christian Eriksen je postigao golčinu u 48. minuti za 4:1, a potom je Gylfi Sigurdsson u 51. minuti smanjio na 4:2.

Do kraja susreta Son (61.) i Kane (74.) su se još jednom upisali u strijelce za konačnih 6:2, što je najuvjerljivija pobjeda Tottenhama i najuvjerljiviji poraz Evertona ove sezone.