0

Olimpic slavio u Prijedoru, Radnik bolji od Veleža

FK Velež
FK Velež
Nakon dvoboja Čelika i Sarajeva na Bilionom Polju, prve utakmice u proljetnom dijelu sezone BHT Premijer lige odigrali su Rudar-Olimpic (1:2) i Radnik-Velež (2:1).

U Prijedoru u prvih 20 minuta susreta nijedan tim nije stvorio priliku za pogodak. Pred kraj prvog poluvremena, gosti su se probudili i poveli preko Đelmića u 45. minuti.

I u nastavku susreta, Olimpic je bio bolji iako je Rudar mogao doći do izjednačenja, no Handžić je bio neprecizan. Gosti povećavaju vodstvo u 69. minuti, a u samom finišu utakmice Srndović smanjuje na 1:2.

Radnik je dobro otvorio utakmicu s Veležom na svom stadionu u Bijeljini. Već u trećoj minuti imali su go prednosti. Na 2:0 povećao je Ristić u 45. minuti. On je glavom poslao loptu u mrežu nakon slobodnjaka koji je izveo Basara.

Igrao se 70. minut kada je Šišić smanjio na 2:1. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.