14

Olimpic na Otoci slavio protiv Mladosti 3:0

Piše: Am. Dž.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Olimpic je u 7. kolu BHT Premijer lige BiH na Otoci ugostio Mladost iz Velike Obarske. Meč je završen pobjedom domaćina 3:0.

Već u 3. minuti Olimpic je poveo. Strijelac je bio Brković, koji je pogodio nakon centaršuta Merajlića s lijeve strane.

Domaća ekipa je nastavila sa napadima. U 8. minuti nakon dobre akcije, lopta dolazi do Subašića, koji s 15 metara šutira preko gola gostiju.

U 9. minuti, nakon dobre akcije Olimpica, Smajić je pogodio stativu.

Uzvratila je Mladost preko Dabića, ali stativa je ovaj put bila saveznik domaće ekipe.

Na poluvrijeme se otišlo kod vodstva domaćih 1:0.

U 54. minuti Olimpic je imao veliku šansu. Souza je prizemno ubacio s desne strane, a Smajić s ruba peterca pogađa vanjski dio mreže.

Ipak u 68. minuti Olimpic je uduplao vodstvo sjajnim golom Smajića koji je pogodio "makazicama".

U posljednjim minutama susreta za ubjedljivo vodstvo Olimpica od 3:0 pogodio je Pandža.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i ekipa sa Otoke je osvojila tri važna boda.