Velika pobjeda Galate
0

Old Trafford zanijemio, a Istanbul "eksplodirao": Icardijev gol se proslavio i u Turskoj

E. K.
Icardi postiže gol za pobjedu protiv Manchester Uniteda (Foto: EPA)
Argentinski napadač Mauro Icardi je sinoć postigao gol za pobjedu njegovog Galatasarayja na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda nakon kojeg je uslijedilo veliko slavlje navijača turskog tima koji su stigli na Teatar snova.

Icardi je mrežu Crvenih đavola pogodio u 81. minuti susreta, a dvije minute ranije nije uspio realizovati jedanaesterac, pa ovaj pogodak ima i dodatnu težinu.

Nije se samo slavilo u Engleskoj nego i u Istanbulu, a na društvenim mrežama je objavljen video slavlja navijača Galate koji mogu biti zadovoljni predstavama svog kluba.

[TWITTER]1709519528957296949[/TWITTER]

Inače, Galata je slavila rezultatom 3:2, a pored argentinskog napadača, u strijelce su se upisali i Wilfried Zaha, te Kerem Akturkoglu. Na drugoj strani je oba pogotka postigao Rasmus Hojlund.

Turski sastav je trenutno drugoplasirani na tabeli sa četiri osvojena boda poslije dva susreta dok je Manchester United posljednji bez bodova.