0

Odigrane prve utakmice drugog kola Lige prvaka

Ivica Mornar (Anderlecht), Bixente Lizarazu i Thomas Linke (Bayern)
Drugo kolo Lige prvaka obilježile su pobjede Intera, Juventusa, Deportiva, poraz Galatasaraya od Sociedada i Bayernov remi u gostima protiv Anderlechta.

Bayern je u gostima protiv Anderlechta sa deset igrača uspio izvući neriješen rezultat. Anderlecht je znao iskoristiti prednost igrača više te je i prvi poveo. Bayernu je jedan bod i prvo mjesto u grupi osigurao Hasan Salihamidžić koji je na teren ušao u drugom poluvremenu i unio živost u igru. Odličnu igru Hasan je krunisao asistencijom Bayernovom napadaču Roque Santa Cruzu kod pogotka za izjednačenje.

Vieri donio pobjedu Interu
Zanimljiv meč igrao se u Milanu gdje je Inter tek u 89. minuti golom Christiana Vieria uspio savladati Dinamo iz Kijeva rezultatom 2:1.
Pavel Nedved postigao 2 pogotka za Juventus
Za pobjedu Juventusa pobrinuo se Pavel Nedved koji je sa dva pogotka protiv Olympiakosa donio 3 boda Staroj dami iz Torina i prvo mjesto u grupi D.