Serie A
46

Očajni Milan razbijen i ponižen u Veroni

Nogometaši Verone pobijedili su na svom Marc'Antonio Bentegodi stadionu u okviru 17. kola Serije A ekipu Milana rezultatom 3:0.

Prvu priliku na utakmici propustio je Kalinić u 18. minuti, a kazna je uslijedila šest minuta kasnije kada je Caracciolo glavom pogodio nakon dobrog centaršuta Romula.

Imao je Milan do odlaska na odmor još nekoliko dobrih šansi, ali su Suso u dva navrata i Montolivo bili neprecizni.

U desetoj minuti nastavka Kean je na asistenciju Bessa udvostručio prednost Verone, a Suso i Kessie nastavili s revijom promašaja za Rossonere.

Konačnih 3:0 postavio je Bessa u 77. minuti i tako Veroni donio treću pobjedu u sezoni s kojom su skočili na 17. mjesto Serije A. Milan je ostao na sedmoj poziciji.

Vrijedi istaći da je Milan utakmicu okončao s igračem manje budući da je Suso u sudijskoj nadoknadi zaradio isključenje.