Serie A
26

Očajni Inter prokockao 2:0 protiv Torina, Zukanoviću i Kruniću 90 minuta

Inter - Torino (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera i Torina podijelili su bodove na Giuseppe Meazzi u okviru drugog kola Serije A odigravši neriješeno 2:2.

Inter se tako nije uspio iskupiti nakon uvodnog posrtaja, dok je Torino potvrdio dobru igru protiv Rome, iako su tokom ljeta dosta promijenili ekipu.

Krenulo je dobro po Inter budući da je Perišić već u sedmoj minuti zakucao loptu u mrežu nakon asistencije Icardija.

U 32. minuti bilo je 2:0 za domaće. Politano je izveo slobodan udarac, a de Vrij najviše skočio i pogodio gol Torina za rezultat prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku se Torino probudio pa se Belotti sjajno snašao nakon dubinske lopte Falqua za smanjenje vodstva domaćih.

Na konačnih 2:2 izjednačio je Meite uz dosta sreće prilikom kontrole i putanje lopte nakon šuta. Inter i Torino su tako osvojili prve bodove nakon poraza u prvom kolu.

Pobjede su ostvarili još Fiorentina, Genoa i Udinese, dok su Frosinone i Bologna te Cagliari i Sassuolo podijelili bodove.

Vrijedi istaći da su bh. reprezentativci Ervin Zukanović za Genovu i Rade Krunić za Empoli odigrali svih 90 minuta.

Rezultati:

Cagliari - Sassuolo 2:2 Fiorentina - Chievo 4:1 Frosinone - Bologna 0:0 Genoa - Empoli 2:0 Inter - Torino 2:2 Udinese - Sampdoria 1:0