61

Oblak drži Atletico u životu: Alonso pogodio za 1:0, Muller kasnije promašio penal

U uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka Bayern Minhen na Fußball Areni vodi sa 1:0 protiv Atletico Madrida.

Tragičar se zove Jose Maria Gimenez. Štoper Atletica je skrenuo loptu koju je iz slobodnog udarca uputio Xabi Alonso u 31. minuti i tako je prevario Oblaka koji je kapitulirao nakon 632 minute bez primljenog gola.

Samo tri minute kasnije Gimenez je skrivio penal i dobio žuti karton, ali na njegovu sreću Oblak je odbranio udarac Mulleru koji je propustio priliku da Bayernu donese veliku prednost i dodatno šokira goste koji su pod velikim pritiskom u Minhenu.

Bayern je sjajno otvorio meč i neprestano napada. Prvi meč u Madridu pripao je Atleticu koji je slavio sa 1:0.