14. kolo Bundeslige
49

Novi poraz minhenskog Bayerna, Bavarci sada imaju sedam bodova manje od lidera prvenstva

F. Z.
Bayern poražen (Foto: EPA-EFE)
Odigrano je pet utakmica 14. kola njemačke Bundeslige, a minhenski Bayern nakon ovog kola ima sedam bodova manje od lidera prvenstva Borussije Monchengladbach.

Ekipa iz Minhena danas je gostovala kod starog rivala Borussije Monchengladbach, a duel je završen pobjedom domaćina rezultatom 2:1.

Gosti su poveli preko Perišića u 49. minuti susreta. Izjednačio je Bensebaini u 60., a isti igrač je pogotkom s bijele tačke u 92. minuti donio sva tri boda lideru prvenstva.

Borussija Dortmund je na svom terenu slavila protiv Fortune Dusseldorf rezultatom 5:0. Golove za Milionere postigli su Reus u 42. i 69. minuti, Hazard u 58., te Sancho u 63. i 74. minuti utakmice.

Freiburg je bio bolji od Wolfsburga rezultatom 1:0, dok je Leipzig savladao Hoffenheim rezultatom 3:1. Jedini pogodak za goste postigao je Ermin Bičakčić u 89. minuti susreta.

Augsburg je na svom terenu bio bolji od Mainza rezultatom 2:1.