Bundesliga
0

Novi Borussijin korak ka naslovu

Nogometaši Borussije Dortmund još su se jedan korak približili naslovu njemačkih prvaka. U prvoj utakmici 25. kola Bundeslige na svom Signal Iduna Parku su svladali Köln s 1-0.

Pogodak odluke u 44. je minuti postigao Poljak Robert Lewandowski s otprilike 15, 16 metara.

Upravo je nevjerojatno što je Borussia sve u nastavku utakmice promašila. Köln je bio pod pravom opsadom, spašavao ga je golman Michael Rensing, pa dvije stative, ali nijedna lopta više nije završila u mreži.

No, i ovako je Borussia uzela nova važna tri boda i sada, s odigranom utakmicom više, povećala prednost pred Bayerom iz Leverkusena na velikih 15 bodova.

Köln je, pak, novim porazom potvrdio status najlošije ekipe Bundeslige kad su utakmice u gostima u pitanju.