547

Nogometašice SFK Sarajevo remijem sa Kharkivom izborile plasman među 32 najbolje ekipe Evrope

Nogometašice SFK Sarajevo remijem protiv Kharkiva (2:2) u 3. kolu kvalifikacione runde za Ligu prvaka izborile su plasman među 32 najbolje ekipe Evrope.

Izabranice Samire Hurem su u prva dva kola upisale pobjede protiv Rigasa i Ramata tako da im je u posljednjem kolu grupe 6 bio potreban remi kako bi osigurale prvo mjesto u grupi i plasman u nokaut fazu gdje će igrati najbolji timovi Evrope.

Kharkiv je poveo preko Tikonove u 38. minuti i sa vodstvom gostujućeg tima otišlo se na odmor. Nakon devet minuta igre u nastavku nogometašice SFK Sarajevo došle su do izjednačenja, a gol je postigla Medić samo minutu nakon ulaska u igru.

Naš tim je došao do preokreta kada je u 62. minuti autogol postigla Pantasulaja, ali je samo četiri minute kasnije golom iz penala Tikonova ponovo pogodila za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:2.

Žrijeb za šesnaestinu finala Lige prvaka bit će održan 1. septembra, a prve utakmice će se igrati 5. i 6. oktobra, dok će se revanši igrati 12. i 13. oktobra.