Kvalifikacije za SP
946

Nogometaši Saudijske Arabije ignorisali minutu šutnje za žrtve terorističkog napada u Londonu

Reprezentacija Australije pobijedila je u Adelaideu u okviru 8. kola treće runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo selekciju Saudijske Arabije rezultatom 3:2, ali meč je obilježio nesvakidašnji događaj.

Naime, dok su Australci stajali zagrljeni na centru i odavali počast preminulim za žrtve terorističkih napada u Londonu, Saudijci su nezainteresovano i razdvojeni stajali na svojoj polovini i čekali početak meča.

Ova gesta naišla je na veliko neodobravanje domaćih navijača, dok je, prema pisanju australskih medija, grupica gostujućih navijača pjevala za vrijeme minute šutnje.

Inače, strijelci za Australiju su bili Jurić dva puta i Rogić, dok su za selekciju Saudijske Arabije pogađali Al Dawsari i Al Sahlawi.

Australija se novom pobjedom izjednačila na trećem mjestu grupe B azijskih kvalifikacija sa Saudijskom Arabijom i Japanom. Sve tri ekipe imaju po 16 bodova, ali Japanci utakmicu manje.