Grupa C
122

Njemačka završila kvalifikacije sa svih 10 pobjeda, u Kaiserslauternu pao Azerbejdžan

Večerašnjim susretima završene su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u grupi C, u kojoj je Njemačka zabilježila svih 10 pobjeda.

U Kaiserslauternu Njemačka se s lakoćom obračunala sa Azerbejdžanom i slavila je rezultatom 4:1.

Prvi pogodak pao je u 8. minuti kada je Goretzka postigao fenomenalan pogodak petom. Ipak, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1 jer je Sheydaev pogodio u 34. minuti Lenovu mrežu. Ipak, u drugom poluvremenu Nijemci su u razmaku od samo 12 minuta postigli još tri pogotka i riješili pitanje pogotka.

Njprije je Wagner pogodio u 54., a potom Rudiger u 64. i ponovo Goretzka u 66. minuti povisuju rezultat na 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Can u 81. minuti meča.

Češka je slavila kod kuće protiv San Marina rezultatom 5:0 (Krmenčik 8., 23, Kopic 27., Novak 71., Kadlec 83.), dok je Norveška savladala Sjevernu Irsku s minimalnih 1:0 (Brunt autogol 71.).

Njemačka je otišla direktno na Svjetsko prvenstvo, dok će Sjeverna Irska put do Rusije tražiti kroz baraž.