Leonid Sluckij
0

"Nismo se predali i igrali smo dobro"

Leonid Sluckij (Foto: Reuters)
S ukupnih 2-0 kroz dvije četvrtfinalne utakmice Lige prvaka Interova se nogometna ekipa preko moskovskog CSKA-a kvalificirala među posljednja četiri u takmičenju.

Mjesto ondje pronašli su prvi puta u posljednjih sedam godina nakon što je Diego Milito bio precizan na San Siru, a Wesley Sneijder u uzvratu u utorak na stadionu Lužniki u Moskvi.

Pogodio je Holanđanin gol Akinfejeva iz slobodnog udarca s dvadesetak metara u šestoj minuti. Posao je italijanskoj ekipi dodatno olakšan nakon isključenja Chidija Odiaha u 49. minuti.

Susret je kratko prokomentirao trener poraženih Moskovljana, Leonid Sluckij:

"Rano primljeni pogodak otežao nam je zadatak. Izgubilo smo, istina, ali nismo igrali loše i nismo se niti u jednome trenutku predali."

Na posljednjem pohodu u polufinale Lige prvaka Inter je zaustavljen od gradskog suparnika Milana.

Sada kada su u posljednja četiri i kada očekuju protivnika, a bit će to ukupno bolji iz susreta Arsenala i Barcelone, Inter je u prilici postati europskim prvakom. Naslov je to koji čeka od sezone 1964/65.