336

Nijemac se poigravao sa odbranom Ludogoreca: Pogledajte Özilovu majstoriju za pobjedu Arsenala

Arsenal je u Sofiji u četvrtom kolu Lige prvaka gubio od Ludogoreca sa 2:0 nakon 15 minuta, no do poluvremena je uspio izjednačiti. Pobjedu Topnicima donio je Mesut Özil u 88. minuti susreta. I to kakvim golom.

Elneny je poslao dubinsku loptu ka Nijemcu koji je izbjegao ofsajd zamku domaćina.

Golman Borjan je napustio kazneni prostor, a Özil ga je rutinski prebacio i pred sobom je imao prazan gol. Defanzivci bugarske ekipe Palomino i Moti su pokušali spasiti što se spasiti da te su obojica uklizala ne bi li spriječili Özilov šut.

No, genije iz Gelsenkirchena je uštopao loptu i sačekao da Argentinac i Rumun prokližu, te je mirno poslao loptu u praznu mrežu.

Özilu Ludogorec očigledno leži s obzirom da mu je ovo bio četvrti gol u Ligi prvaka ove sezone. Prethodna tri postigao je u trećem kolu baš protiv bugarske ekipe u Londonu u pobjedi od 6:0.