Serie A
22

Ni hat-trick Icardija nije spasio Inter poraza od Fiorentine

(Foto: EPA)
Nogometaši Fiorentine pobijedili su u 33. kolu italijanske Serije A ekipu Intera rezultatom 5:4.

U redovima domaćih prije utakmice znali su da sve osim pobjede značilo bi oproštaj od utrke za Evropskom ligom.

Tako su i ušli u utakmicu, a sredinom prvog poluvremena Vecino je postigao vodeći pogodak. Međutim, Inter je ubrzo u samo pet minuta preokrenuo rezultat. Prvo je Perišić pogodio za 1:1, a onda je Icardi doveo goste u vodstvo.

Mogla je Fiorentina odmah do gola na otvaranju drugog poluvremena, ali je Handanović odbranio penal Bernardeschiju.

Potom je uslijedio pravi uragan domaćih igrača koji su u 16 minuta postigli čak četiri gola. Strijelci su bili Astori, Vecino i dva puta Babacar.

U posljednje dvije minute utakmice probudio se fantastični Icardi sa još dva gola, ali to nije bilo dovoljno da Intera spasi od poraza.

Fiorentina je uprkos pobjedi ostala na osmom mjestu, ali se večerašnjem protivniku, sedmoplasiranom Interu primakla na samo jedan bod.