Premiership
58

Newcastle kaznio velike promašaje Unitedovih igrača i osvojio tri boda

U 27. kolu engleskog Premiershipa sastali su se Newcastle i Manchester United, a slavila je domaća ekipa rezultatom 1:0.

Manchester United je dominirao, ali igrači Crvenih đavola su se propisno brukali pred golom domaće ekipe.

Golman Svraka Dubravka je sjajno branio, a u prvom poluvremenu je zaustavljao Lingarda i Martiala u situacijama kada su svi vidjeli loptu u golu.

Početkom drugog poluvremena United je poveo, ali je Lukakuov pogodak iz 53. minute poništen zbog ofsajda.

U 57. minuti najbolju priliku na meču imao je Sanchez koji je izašao sam na Dubravku, zaobišao ga, ali je jedan od odbrambenih igrača uspio izblokirati šut Čileanca.

Taj promašaj kažnjen je u 65. minuti kada je Ritchie matirao De Geu za 1:0.

United je svoju posljednju veliku priliku imao u 77. minuti kada je nakon kornera Martial sa pet metara dva puta pogađao igrače Newcastlea na gol-liniji.