0

Nevjerojatan preokret Mainza, Schalke poražen od Hannovera

Njemačka Bundesliga iz kola u kolo dokazuje da je spektakularna i rijedak su primjer među Ligama petice s toliko preokreta, pogodaka, ali i lijepoga nogometa.

Najveću subotnju priču ispisali su igrači Mainza koji su u 2. kolu pobijedili Wolfsburg na gostovanju 4-3. Do tri boda su došli unatoč činjenici da su nakon pola sata igre gubili 3-0 (!?).

Premda je sjajni bosanskohercegovački nogometaš iz Wolfsburga Edin Džeko opet briljirao (dva pogotka), a Diego je u svojoj premijeri zabio pogodak, ništa to nije vrijedilo ekipi Stevea McClarena. Mainzov odgovor je bio nevjerojatan. Lagano su stizali zaostatak, a u 85. minuti su pogotkom Szalaija došli do veličanstvenog preokreta i pobjede.

Džeko je odigrao svih 90 minuta, dok Zvjezdana Misimovića nije bilo u ekipi.

Soldin Köln doživio je novi poraz "u hendikepu". Nakon domaćih 1-3 protiv Kaiserslauterna izgubili su s 4-2 na gostovanju u Bremenu. Igrač utakmice je bio austrijski reprezentativac Marko Arnautovic koji je zabio dva pogotka, a jednom je i asistirao u domaćem slavlju.

Spomenimo da je jedan od dva pogotka za Soldinu ekipu postigao Lukas Podolski.

Schalke je na svom terenu doživio šok, te je poražen od Hannovera 2-1. No, s obzirom na utakmicu mogla je Slomkina ekipa slaviti i većim rezultatom. U kontrama su doslovno lomili domaćina koji je u 82. minuti tek došao do počasnog pogotka. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je iz slobodnog udarca pronašao Jonesa koji je glavom zabio za nedovoljnih 2-1.

Hamburg je, također, dugo vremena bio u minusu na gostovanju u Frankfurtu. Gubili su 1-0 sve do pola sata prije kraja, no tada su Mathijsen, Van Nistelrooy i Guerrero potpuno okrenuli rezultat na stranu sjevernjaka.

Freiburg je uz dva pogotka Cissea uzeo puni plijen kod Nürnberga (2-1).

Bundesliga, 2. kolo:

Wolfsburg - Mainz 3-4 (Džeko 24, 28, Diego 30 / Rasmussen 39, Soto 48, Schürrle 58, Szalai 85) Werder - Köln 4-2 (Frings 33-11m, Arnautović 36, 90, Almeida 74 / Podolski 37, McKenna 90) Eintracht - Hamburg 1-3 (Altintop 37 / Mathijsen 61, Van Nistelrooy 80, Guerrero 89) Schalke - Hannover 1-2 (Jones 82 / Rausch 31, Abdellaoue 49) Nürnberg - Freiburg 1-2 (Schieber 15 / Cisse 40-11m, 53)