Serie A
494

Neuništivi Ibrahimović potopio Inter u derbiju i ostavio Milan na vrhu

E. B.
Nogometaši Milana su savladali Inter u derbiju 4. kola italijanske Serie A rezultatom 2:1.
Pobjedu Milanu, koji je u ovom susretu bio formalni gost, je donio nezaustavljivi Zlatan Ibrahimović.

Šveđanin je u razmaku od samo četiri minute na početku susreta postigao oba pogotka na Rossonere i na taj način riješio Derby della Madonninu.

Najprije je u 12. minuti izborio penal i odlučio ga izvesti. Samir Handanović je odbranio njegov udarac, ali se lopta odbila do Zlatana koji je pospremio u mrežu za 1:0.

Već u 16. minuti na semaforu je stajalo 0:2. Rafael Leao je ubacio loptu sa lijeve strane, a Zlatan na drugoj stativi pogađa za udvostručenje vodstva Milana.

Inter je do pogotka, ispostavilo se jedinog na meču, stigao u 28. minuti kada je Romelu Lukaku poslao loptu u prazan gol nakon sjajnog dodavanja Ivana Perišića kroz peterac.

Rade Krunić je u igru ušao u 62. minuti, a samo deset minuta kasnije se našao u velikoj šansi, no šutirao je pored gola i propustio Milan ponovo odvesti na dva pogotka razlike.

Milan je na ovaj način ostao jedina ekipa sa svim pobjedama, dok je Inter koji je u ovom susretu zbog koronavirusa igrao bez čak šest standardnih igrača upisao prvi poraz.