Serie A
15

Neslavan debi Gattusa na klupi Napolija, Parma produžila agoniju Napolitanaca

Ekipa Napolija poražena je u meču 16. kola italijanske Serije A od Parme na svom terenu rezultatom 2:1.

Već u četvrtoj minuti, Parma stiže u vodstvo. Koulibaly je jako loše reagovao, pri tome se povrijedio, a njegovu grešku koristi Kulusevski koji pogađa za 0:1 za muk domaćih navijača na San Paolou.

Koulibaly je izašao iz igre, a do poluvremena rezultat se nije promijenio i gosti su na pauzu otišli s minimalnim vodstvom.

Napadi Napolija isplatili su se u 64. minuti kada Milik koristi lijep centaršut Mertensa s desne strane i glavom pogađa za 1:1, a do kraja meča uslijedili su žestoki napadi domaćem tima koji je svim silama pokušao doći do pobjede i tri boda.

Ipak, novi šok domaćim navijačima priredio je Gervinho u 93. minuti kada je nakon kontranapada pogodio mrežu Mereta za novo vodstvo Parme, a na kraju će se ispostaviti i pobjedu i osvajanje tri boda.

Gennaro Gattuso tako je na najgori mogući način debitovao na klupi novog kluba, a u narednom kolu Napolitanci igraju protiv Sassuoloa u gostima.

Napoli nakon ovog poraza ostaje na osmoj poziciji sa 21 osvojenim bodom, dok je Parma sada sedma sa 24 osvojena boda.