Serie A
80

Nerazzurri ponovo razočarali: SPAL u 90. minuti stigao do boda protiv Intera

Nogometaši Intera pružili su još jednu slabu partiju. Ovaj put su remizirali na gostovanju kod SPAL-a u 22. kolu italijanske Serie A.

Nerazzurri su u Ferrari vodili rezultatom 1:0, ali su u 90. minuti primili pogodak i još jednom navukli gnjev svojih navijača.

Najprije je u 14. minuti Candreva bio u velikoj šansi, ali je golman domaće ekipe Meret sjajno intervenisao i odbranio njegov udarac.

U 48. minuti Inter je stigao do vodstva. Cancelo je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u peterac, a nespretni Vicari je postigao efektan autogol.

SPAL je pokušavao doći do izjednačenja u finišu susreta. Najprije se Kurtič nije najbolje snašao nakon centaršuta Antenuccija i iz peterca je glavom šutirao, ali je lopta otišla preko gola, ali je u 90. minuti Paloschi pogodio glavom nakon Antenuccijevog ubačaja sa lijeve strane.

Inter je na ovaj način produžio neugodni niz na sedam utakmica bez pobjede.