Serie A
12

Nerazzurri mogu i bez Icardija: Inter na "Giuseppe Meazzi" savladao Sampdoriju

Nogometaši Intera savladali su Sampdoriju u 24. kolu italijanske Serie A na "Giuseppe Meazzi" rezultatom 2:1.

Nerazzurri su igrali bez dojučerašnjeg kapitena Maura Icardija koji je sa suprugom Wandom utakmicu gledao iz počasne lože, no njegov izostanak se nije osjetio i Inter je sasvim zasluženo upisao 14. pobjedu u prvenstvu.

Mauro Icardi sa suprugom Wandom u svečanoj loži
Mauro Icardi sa suprugom Wandom u svečanoj loži "Giuseppe Meazze" (Foto: EPA-EFE)

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u 73. minuti mrežu gostiju pogodio je Danilo D'Ambrosio na Perišićevu asistenciju.

Samo tri minute kasnije Manolo Gabbiadini je poravnao rezultat na 1:1 nakon greške odbrane Intera, a radost gostiju je trajala samo dvije minute.

U 78. minuti nakon kornera lopta je došla do Radje Nainggolana koji sa 20-ak metara šutira i pogađa za konačnih 2:1.