Liga prvaka
14

Nema protekcije za "velike": Arbitar uz pomoć VAR-a dosudio penal za Schalke protiv Cityja

U Gelsenkirchenu je u toku meč osmine finala Lige prvaka između Schalkea i Manchester Cityja na kojem je došlo do upotrebe VAR-a,

City je poveo u 18. minuti kada je Sergio Aguero pogodio nakon greške odbrane domaće ekipe, a Schalke je izjednačio iz penala u 38. minuti za 1:1.

U 33. minuti Daniel Caligiuri je šutirao, a lopta se od Nicolasa Otamendija odbila u korner. Tačnije, Argentinca je lopta pogodila u ruku, a arbitar Carlos del Cerro je pokazao na udarac iz ugla, ali je potom zaustavio igru i zatražio asistenciju VAR-a.

Nakon pet minuta španski arbitar je odlučio pokazati na bijelu tačku i na taj način ispravio nepravdu učinjenu domaćim igračima.

Nabil Bentaleb je pogodio iz penala za 1:1, a ubrzo je arbitar dosudio još jedan penal za Schalke kojeg je također Bentaleb pretvorio u pogodak za 2:1.