678

Navijači Chelseaja ismijali Courtoisa: Begović je pravi izbor

Asmir Begović (Foto: EPA)
Chelsea je jučer remizirao protiv ekipe Swansea na otvaranju Premiershipa, a na udaru navijača našao se golman Thibaut Courtois koji je označen kao glavni krivac za loš početak nove sezone.

Courtois je u 54. minuti skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Na gol je stao najbolji bh. golman Asmir Begović koji nije uspio odbraniti jedanaesterac.

Ipak, imao je nekoliko dobrih intervencija, a utakmica je završena rezultatom 2:2.

Navijači Chelseaja su na Twitteru ismijali Courtoisa nakon njegove intervencije u drugom poluvremenu, a neki su čak prozvali trenera Josea Mourinha zašto je dozvolio odlazak Petra Cecha.

Drugi pak smatraju da je Begović najbolji izbor za "jedinicu" u Chelseaju.

"Po onome što sam vidio danas, u sigurnim smo rukama bez Courtoisa", napisao je jedan navijač.

"Begović je pravi izbor, ne gubimo puno bez Courtoisa", navodi jedan od vjernih navijača Chelseaja.

Mediji u Engleskoj navode da Begović jučer iskazao ozbiljnu kandidaturu za prvog golmana Chelseaja uzimajući u obzir i da će Courtois biti suspendovan i neće igrati u narednom kolu.