Englezi zgroženi
6

Navijač Evertona s djetetom u rukama nasrnuo na golmana Lyona u toku utakmice

Ekipa Lyona slavila je rezultatom 2:1 na Goodison Parku protiv Evertona u trećoj utakmici grupne faze Evropske lige, a meč je obilježio jedan navijač domaćeg tima koji je pokušao da se obračuna s golmanom Lavova.

Pobjedu Lyonu donio je Traore u 79. minuti susreta. Ipak, prije nego je Everton poravnao rezultat u 69. minuti preko Williamsa, desila se jedna nevjerovatna situacija u kojoj je navijač pokušao ući u sukob s protivničkim igračima, a da stvar bude gora, u rukama je držao dijete.

Huligan je iskoristio naguravanje u 64. minuti susreta nakon prekršaja nad golmanom Lyona, a u kompletnoj situaciji pokušao se čak obračunati s igračima Lyona koji su burno reagovali.

Nakon ovog poraza šanse Evertona da izbori prolazak grupne faze Evropske lige su gotovo minimalne jer Karamele nakon tri odigrane utakmice imaju jedan osvojen bod i nalaze se na posljednjem mjestu na tabeli.