30

Nastavljen niz nepobjedivosti: Bajić ušao s klupe i asistirao u pobjedi Konyaspora nad Fenerom

Konyaspor nastavlja nizati sjajne rezultate i uspio je kao domaćin srušiti veliki Fenerbahce u 28. kolu turske Super lige (2:1).

Ovo je čak 17. uzastopna utakmica bez poraza u svim takmičenjima za Konyaspor koji s klupe predvodi Aykut Kocaman. Prethodni klub Kocamana bio je upravo Fenerbahce s kojim je osvojio ligu i dva puta turski Kup, te igrao polufinale Evropske lige u sezoni 2012/13.

Konyaspor je ovom pobjedom skoro osigurao plasman u Evropsku ligu naredne sezone, a iza sebe je ostavio veliki Galatasaray.

Rangelov je u drugoj minuti doveo domaći tim u vodstvo, a do kraja poluvremena izjednačio je Fernandao. Konyaspor je uspio doći do pobjede u finišu meča kada je bh. fudbaler Riad Bajić, koji je ušao u 65. minuti, asistirao Camdaliju za u 85. minuti za velikih 2:1.

Ovo je bio 26. ligaški nastup Bajića za Konyaspor. Do sada je postigao četiri pogotka i upisao četiri asistencije.