31

Na korak do Evropske lige: Konyasporu nova pobjeda, Bajić junak

U 29. kolu turske Super lige Konyaspor je u gostima rezultatom 2:1 savladao Eskisehirspor.

Konyaspor koji s klupe odlično vodi Aykut Kocaman skoro da je osigurao plasman u kvalifikacije za Evropsku ligu naredne sezone. S ovom pobjedom, Konyaspor je treći na tabeli i ima 12 bodova više od petoplasiranog Osmanlispora i 13 bodova i utakmicu više od šestoplasirane Kasimpase, a do kraja je pet kola, odnosno 15 bodova je ostalo u igri.

Junak gostujućeg tima bio je Riad Bajić koji je najprije izborio penal i iznudio crveni karton za golmana Boffina te je onda u 25. minuti realizirao udarac sa bijele tačke. To je bio peti gol u 27. nastupu Bajića u ligi ove sezone.

Na 2:0 povisio je Findikli u 58. minuti, a konačnih 2:1 golom iz penala u 90. minuti postavio je Ciftci.