30

Nastavio tamo gdje je stao: Sušić strijelac u pobjedi Hajduka na 105. rođendan kluba

Tino Sven Sušić
Hajduk je na svom Poljudu pred više od 20 hiljada gledatelja na otvaranju drugog dijela 1. HNL-a u 22. kolu savladao Slaven Belupo (2:0) i tako proslavio 105. rođendan kluba.

Dugo je vatrena publika čekala na prvi pogodak koji je stigao u 45. minuti kada je erupciju oduševljenja prelijepim pogotkom izazvao bh. reprezentativac Tino Sven Sušić koji danas proslavlja i svoj 24. rođendan.

Time je Sušić pokazao da je spreman ponuditi sjajan fudbal i u drugom dijelu sezone nakon što je izabran za najboljeg igrača prvog dijela sezone u izboru Sportskih novosti. Gol protiv Belupa bio je njegov peti u ligi, a ima i četiri asistencije.

Novi gol za Hajduk i za konačnih 2:0 stigao je u 76. minuti, a strijelac je bio Nižić.