11

Osijek u finišu meča do remija protiv Hajduka, prelijep gol Sušića

U 25. kolu 1. HNL-a Hajduk je na Poljudu u finišu meča ispustio pobjedu protiv Osijeka (2:2).

Hajduk je u ovaj meč ušao sa dva vezana poraza u ligi. Oba poraza zabilježena su u gostima - od Rijeke (1:0) i Lokomotive (2:1).

Bili nisu dobro otvorili ni meč protiv Osijeka. Gosti su poveli u osmoj minuti preko Sorse. Međutim, povratnik u tim Hajduka nakon suspenzije bh. reprezentativac Tino Sven Sušić tri minute kasnije postiže prelijep gol za izjednačenje.

Sušić je bio blizu pogotka i u 20. minuti, ali ispriječila se prečka. Hajduk je do preokreta stigao u 36. minuti kada pogađa Nižić, ali su gosti golom Mioča u 94. minuti došli do boda.

Ovo je bio 19. nastup Sušića za Hajduk u ovoj sezoni 1. HNL-a i šesti gol u prvenstvu pri čemu je upisao i četiri asistencije.