20

Naš napadač voli igrati protiv Crnih orlova: Zec treći put zaredom pogodio protiv Bešiktaša

Karabuksport je u 20. kolu turske Super lige napravio veliko iznenađenje i savladao lidera Bešiktaša rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a potom je na pauzi u igru domaće ekipe ušao bivši bh. reprezentativac Ermin Zec, a već u 50. minuti donio je prednost svojoj ekipi.

Odbrana Bešiktaša, koja je čak šest puta u prvom poluvremenu uspješno pravila ofsajd-zamke, napravila je grešku i naš napadač je dobio priliku matirati Fabricija, što je i učinio i doveo Karabukspor u vodstvo.

Zanimljivo, ovo je treći pogodak za Zeca protiv Bešiktaša u tri uzastopne utakmice i to sa tri različita tima. Prvo je pogodio protiv Crnih orlova u dresu Genclerbirligija, pa Balikesirspora, te danas u dresu Karabukspora za kojeg je potpisao pred početak ove sezone.

Na 2:0 povisio je Seleznjov u 73. minuti, a konačnih 2:1 postavio je Aboubakar u 87. minuti.

Ovom pobjedom Karabukspor je dao priliku Višćinom Basaksehiru da trijumfom u nedjelju na gostovanju kod Kasimpase dođe do liderske pozicije.