Serie A
5

Napoli slavio u Crotoneu i povećao prednost nad Juventusom

U prvoj utakmici 19. kola italijanske Serie A Napoli je slavio na gostovanju u Crotoneu s minimalnih 1:0.

Lider italijanskog prvenstva je do odlučujućeg pogotka stigao u 17. minuti susreta. Nakon prelijepe akcije Allan je asistirao Hamšiku, a slovački reprezentativac je lijevom nogom matirao nemoćnog Cordaza koji je samo pogledom ispratio loptu koja je završila u njegovom golu.

Napoli je mogao udvostručiti prednost u 34. minuti, no Cordaz je sjajno odbranio Insigneov šut. Pred kraj prvog poluvremena Mertens je pokušao ugroziti gol domaćina, ali je šutirao preko gola.

U 64. minuti Napoli je bio najbliže drugom pogotku na meču, ali je Insigne uzdrmao samo prečku, a u nastavku akcije Callejon je pogodio stativu.

Do kraja susreta rezultat se nije promijenio i Napoli je povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Juventus na četiri boda.