Serie A
5

Napoli savladao Milan i ostao na liderskoj poziciji

U 13. kolu italijanske Serie A Napoli je na San Paolu savladao Milan rezultatom 2:1.

Milan je tokom svih 90 minuta susreta bio u podređenom položaju, te su Rossoneri uputili samo tri šuta u okvir gola domaćina naspram deset šuteva Napolija.

Napoli je poveo u 33. minuti iz veoma sumnjive situacije. Jorginho je poslao dugu loptu ka Insigneu, napadač Napolija je pobjegao odbrani Milana koja je tražila ofsajd, te je matirao Donnarumu za 1:0.

Na 2:0 posvisio je Zielinski nakon sjajnog proigravanja Mertensa. Poljak je iskosa sa lijeve strane kroz noge matirao čuvara mreže Milana.

Konačnih 2:1 postavio je Romagnoli spektakularnim pogotkom sa 25 metara iz voleja u 90+2. minuti susreta.

Napoli je ovom pobjedom ostao lider sa četiri boda više uz utakmicu više u odnosu na Juventus.