Serie A
396

Napoli savladao Juventus u Torinu i prišao mu na samo jedan bod zaostatka

U derbiju 34. kola italijanske Serie A Napoli je savladao Juventus u Torinu rezultatom 1:0.

Obje ekipe su igrale oprezno i nije viđeno previše prilika. Prvu priliku na meču imao je Juventus kada je Pjanić šutirao iz slobodnog udarca u 17. minuti, no lopta koja se odbila od živi zid udara u stativu.

U 24. minuti Hamšik je imao veliku priliku, no nije bio precizan. Napoliju je poništen pogodak u 38. minuti kojeg je postigao Insigne, no napadač gostujuće ekipe je bio u ofsajdu.

Veliku priliku u drugom poluvremenu imao je Napoli kada je Insigne izašao sam na Buffona i šutirao je iskosa sa desne strane, no Gigi je odlično reagovao i odbranio njegov udarac.

Kada su svi mislili da će susret biti završen podjelom bodova, u 90. minuti nakon kornera Koulibaly je pogodio glavom za veliki trijumf gostiju.

Napoli je Juventusu ovom pobjedom prišao na samo jedan bod zaostatka u borbi za titulu prvaka.