Napuljani u prednosti
27

Napoli savladao Inter u gostima u prvom meču polufinala Kupa Italije

E. B.
Nogometaši Napolija savladali su Inter u gostima u prvom meču polufinala Kupa Italije na stadionu "Giuseppe Meazza" rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu obje ekipe imale su nekoliko prilika, a najbolju su propustili gosti u posljednjim sekundama kada je Daniele Padelli sajno zaustavio šut Piotra Zielinskog u situaciji jedan na jedan.

Odlučujući pogodak na meču postignut je u 57. minuti kada je Fabian Ruiz odigrao dupli pas sa Giovannijem Di Lorenzom na ivici kaznenog prostora i potom fenomenalnim udarcem pogodio za 1:0.

Inter je do kraja meča imao nekoliko odličnih prilika za poravnanje, no David Ospina je bio odličan večeras i sačuvao je svoju mrežu netaknutom nakon nekoliko sjajnih pokušaja Romelua Lukakua.

Revanš susret igra se 5. marta na San Paolu. Drugi polufinalni par čine Milan i Juventus, a njihovi mečevi su na rasporedu 13. februara i 4. marta.