3

Napoli savladao Inter i preuzeo lidersku poziciju

Napoli je novi lider italijanske Serie A. Ekipa Maurizija Sarrija je sa 2:1 savladala Inter i od milanske ekipe preuzela tron.

Domaćin je dominirao od početka do kraja susreta na San Paolu, a poveo je već u drugoj minuti.

Odbrana Intera je, netipično za njih ove sezone, bila potpuno smušena, što je iskoristio Gonzalo Higuain i poslao loptu iza leđa nemoćnog Samira Handanovića.

Sve nade milanskom klubu za izjednačenje pale su u vodu u 44. minuti susreta kada je isključen Yuto Nagatomo.

Japanac je najprije požutio u 35., a potom drugi put minutu prije kraja prvog poluvremena i sudija Danielle Orsato mu je pokazao put u svlačionicu.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još dva pogotka. Strijelac je ponovo bio Higuain u 62. minutu na asistenciju Raula Albiola.

Tračak nade gostima donio je Adem Ljajić pogotkom u 67. minuti, no na kraju je domaćin došao do velikog trijumfa.