Važna pobjeda
9

Napoli savladao Atalantu u Bergamu i zadržao lidersku poziciju u Seriji A

Ekipa Napolija zadržala je lidersku poziciju na tabeli talijanske Serije A minimalnom pobjedom protiv Atalante u Bergamu rezultatom 1:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a iz prvog poluvremena tek treba istaći nekoliko opasnih napada Napolitanaca koji na kraju nisu krunisani pogotkom.

Početkom drugog poluvremena ekipa Maurizija Sarrija zaigrala je nešto bolje, a onda u 65. minuti nakon lijepe akcije Mertens postiže pogodak i donosi veoma važna tri boda Napolitancima.

Atalanta je do kraja meča pokušala stići do jednog boda, a jedinu priliku do kraja meča imao je Napoli, odnosno Hamšik, čiji je pogodak u 90. minuti susreta poništen zbog diskutabilnog ofsajda.

Poslije 21. odigranog kola Napoli se nalazi na prvom mjestu talijanske Serije A sa 54 osvojena boda, četiri više od drugoplasiranog Juventusa koji svoj meč igra protiv Genove.