Serie A
11

Napoli preokretom savladao Bolognu, Zukanoviću 90 minuta u porazu od Udinesea

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 22. kola Serije A ekipu Bologne rezultatom 3:1.

Hladan tuš za domaće navijače uslijedio je već u prvoj minuti kada je Palacio na asistenciju Di Francesca doveo goste u vodstvo.

Ipak, radost Bologne trajala je svega četiri minute jer je Mbaye postigao autogol, a do odlaska na odmor Napoli je i preokrenuo golom Mertensa iz penala.

Konačnih 3:1 postavio je sjajni Mertens pola sata prije kraja meča iskoristivši dodavanje Insignea.

Udinese je s rezultatom 1:0 slavio na gostovanju kod Genove. Gol vrijedan tri boda postigao je Behrami u 62. minuti. Vrijedi istaći da su gosti meč okončali s igrače manje jer je Samir u 65. minuti zaradio direktni crveni karton. Bh. reprezentativac Ervin Zukanović odigrao je cijeli meč za poraženu ekipu.

Rezultati:

Crotone - Cagliari 1:1 Fiorentina - Verona 1:4 Genoa - Udinese 0:1 Napoli - Bologna 3:1 Torino - Benevento 3:0