Napoli novom pobjedom do četvrtog mjesta

0
0
0
Napoli novom pobjedom do četvrtog mjesta Foto: AP
U poslijepodnevnom nedjeljnom terminu odigrano je sedam utakmica 19. kola u italijanskog nogometnom prvenstvu. Većih iznenađenja nije bilo.
Genoa je opravdala ulogu favorita kao domaćin protiv Catanije i pobijedila s 2-0. Strijelci su bili Mesto u 36. i Sculli u 71. minuti.

Palermo je nadigrao Atalantu sa 1-0, a strijelac je bio Cavani u 70. minuti iz jedanaesterca.

Livorno je na domaćem terenu pobijedio Parmus 2-1.Ekipa Cagliarija e u gostima svladala Bolognu 1-0, a strijelac je bio Matri u 66. minuti. Cagliariju je ovo bila već četvrta pobjeda ove sezone u gostima.

Odličnu seriju nastavila je ekipa Napolija, koja je pred svojim navijačima svladala Sampdoriju s 1-0 pogotkom Denisa u 71. minuti. Napoliju je ovo bila 12. utakmica bez poraza, a sedma u tom razdoblju u kojoj je uzeo sva tri boda. Novim uspjehom Napolitanci su skočili na četvrto mjesto na tabeli, sada imaju 33 boda, jednako kao i Juventus, a bod manje od Milana. Juventus i Milan odigrat će večernji derbi kola u 20.45 sati, a ''rossoneri'' u odnosu na vodeći Inter s 45 bodova imaju dvije utakmice manje.

Dodajmo još da je Fiorentina kao domaćin nadoknadila rezultatski zaostatak protiv Barija, te je pogocima Mutua u 38. i Castella u 74. minuti ostvarila pobjedu 2-1.