Neviđeno do sada
1

Napadač Dinama dobio nesvakidašnji crveni karton tokom izvođenja penala

Trenutak kada je Petković dobio crveni karton (Foto: Screenshot)
Nogometaši Dinama pobijedili su večeras Istru u gostima rezultatom 2:0, a zaostalu utakmicu prvenstva Hrvatske obilježio je bizaran detalj iz 90. minute.

Naime, Bruno Petković je isključen i to u trenutku dok je izvodio penal kojim je Dinamo mogao doći do potvrde pobjede.

Petković je odlučio izvesti udarac s 11 metara, uzeo je loptu i pogodio mrežu domaćih, ali glavni sudija je smatrao kako je Dinamov napadač previše zastajkivao dok je izvodio penal.

Golman Istre se zaista bacio na svoju lijevu stranu, a tek onda je Petković šutnuo loptu.

Sudija je zbog toga odlučio pokazati žuti karton Petkoviću, a budući da je Dinamov napadač već dobio jedan za raniji prekršaj, uslijedio je crveni karton.

Petković je morao otići u svlačionicu, a svi njegovi saigrači u čudu su posmatrali šta je uradio u trenutku kada je Dinamo vodio samo 1:0.

Inače, prvi gol za Dinamo na današnjem susretu zabio je bh. reprezentativac Amer Gojak u 10. minuti, a konačnih 0:2 postavio je Ristosvki u osmoj minuti sudijske nadoknade.