277

Nakon Metalista pao i Partizan: Sarajevo pobijedilo crno-bijele rezultatom 1:0

Piše: Edin Isanović
(Foto: FK Sarajevo)
Sarajevo je u drugoj prijateljskoj utakmici u Antaliji pobijedilo beogradski Partizan rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Leon Benko u 89. minuti susreta.

U dinamičnoj utakmici izabranici Mehe Kodre prikazali su dopadljivu igru. U prvih 45 minuta Partizan je imao više od igre.

U nastavku aktuelni osvajač Kupa BiH bio je konkretniji. Tako je Okić u 70.minuti pogodio okvir gola, dok je Rustemović četiri minute poslije bio neprecizan.

Ipak, Benko je u 89.minuti jednu odbijenu loptu, nakon udarca Radovca, sproveo u mrežu crno-bijelih za veliku pobjedu bh. tima. Podsjetimo, isti rivali odigrali su prijateljsku utakmicu i prošle godine. Tada je slavio klub iz Srbije.

Dakako, Bordo tim je u prve dvije prijateljske utakmice u Turskoj pokazao da s pravom može računati na uspjehe u nastavku bh. prvenstva.