77

Najsnažniji nogometaš na svijetu pružio odličnu partiju protiv Chelseaja

Adebayo Akinfenwa, najjači čovjek u nogometu, predstavio se u odličnom svjetlu u pripremnoj utakmici Wimbledona protiv Chelseaja.

Ovaj 32-godišnjak nije uspio postići gol protiv renomiranog protivnika, ali je zato pružio odličnu partiju.

Chelsea je imao zaostatak od dva gola sve do 74. minute, kada je poentirao Terry za smanjenje rezultata na 2:1, nakon čega su Plavci ipak stigli do preokreta i slavili pobjedu 3:2.

U 83. minuti je izjednačio Salah, a pobjedu Chelseaju je u 90. minuti svojim drugim golom na utakmici donio Terry. Sve to desilo se dok u igri nije bilo Akinfenwe, koji je igrao prvih 66 minuta utakmice.

Akinfenwa slovi za najsnažnijeg nogometaša zbog njegove sposobnosti da podigne teret od 180 kg, što je gotovo dvostruko više nego što je i sam težak, piše Daily Mail.